COVID informace o táborech

Ahoj všichni, usilovně chystáme všechny tábory, které bude náš přístav pořádat a snažíme se Vám všem dát včas všechny informace.

8.6. 2021 přišla z ministerstva informace, že se účastníci táborů musí testovat před a poté každých 7 dní. Bohužel 3 týdny před prvními tábory, ač se Junák a Česká rada dětí a mládeže snaží toto již 3 měsíce řešit. Náš postoj je takový, že žádáme rodiče o rezervaci PCR testů před táborem.

12.6. 2021 se tyto informace změnily. Pokud dítě nejdéle 7 dní před táborem absolvuje PCR test, nebude muset být v průběhu tábora pře-testováno. Říkáme si – HURÁ. U antigenních testů přetestování zůstává. To se dá zvládnout! Máme radost a cítíme se více na táboře????

15.6.2021 To, co bylo přislíbeno minulý týden už neplatí. Ministerstvo zdravotnictví České republiky již potřetí během 7 dní změnilo podmínky testování, naposledy teď, 2 týdny před startem táborů. PCR test musí být nejdéle 72 hodin před odjezdem (na místo 168 hodin). Kapacity veřejných testovacích míst jsou nedostatečné a mnohde již nyní zcela zaplněné. Pokud byť jen JEDNO dítě nenajde místo na PCR test, musí test po 7 dnech opakovat VŠICHNI účastníci tábora. Navíc stále nemáme vzor dokumentu na potvrzení bezinfekčnosti.

Opakované testování nebylo nikdy ani naznačeno. Je smutným selháním vládního řízení epidemických opatření, pokud stát představuje podmínky 14 dnů před prázdninami. V situaci, kdy stát ruší testování na pracovištích (v budovách) a ve školách testuje 1x za 14 dnů (v budovách), vyžaduje testování na skautských letních táborech (louky, lesy) v uzavřených skupinách každých 7 dnů. Bez jakéhokoli avíza předem, bez podpory, bez financování.

Věříme, že to zvládneme! Určitě od nás budete mít aktuální informace. Toto je momentálně vše, co víme my.

22.6.2021 v 18:00 schůzka rodičů účastníku táborů