Informace o oddíle

Náš oddíl, funguje už od úplného začátku Třináctky Opařany. V současné době má chlapecký oddíl kolem pětatřicet členů.

Vedení oddílu tvoří členové, kteří v přístavu vyrostli, a tak zachováme v oddílu dlouholetou tradici.

Chlapecký oddíl se tradičně dělí na dvě družiny - vlčata a skauty.

Chlapci se scházejí každý týden na schůzkách v opařanské klubovně, kde si osvojují některé užitečné dovednosti jako například vázání různých uzlů, rozdělávání ohně, ošetřování lehčích maskovaných zranění nebo stavění přístřešků. Ale také sportujeme, jezdíme na lodích, překonáváme lanové aktivity, zdokonalujeme manuální zručnost, poznáváme přírodu, ale i namáháme mozkové závity...

Ale skauting není jen o učení, samozřejmě hrajeme i spoustu her, jezdíme na víkendovky, chodíme na výpravy, opékáme buřty, bobujeme, přespáváme v klubovně a jiné akce.

Vyvrcholením celého roku je vždy letní tábor, který trvá 14 dní. Náš stanový tábor je poslední dobou nedaleko obce Val a Hamr na břehu řeky Nežárky. Postavíme si podsadové stany, tee-peečka, kuchyň, stožár, jídelnu a společně tady užíváme parádních čtrnáct dní prázdnin.

Každý rok máme letní tábor spojen s celotáborovou hrou. Z těch nejlepších můžeme vzpomenout Po stopách Alfreda Ňoumela, Xapatan, Rytíře, Závod po Evropě, Indiány a spousty dalších.

Jeden táborový týden skauti se skautkami a vedením splouvají jednu z našich jihočeských řek. Nezapomínáme ani na mladší, které učíme základům pádlování a v rámci tábora splouváme jednodenní vodu na pramicích.