Informace o družině

Aktuální informace: V letošním skautském roce máme kapacitu naší družiny zcela naplněnou a nové členy nejsme schopni přijmout. Děkujeme za pochopení. 

Nápad založení družiny pro děti předškolního věku vznikl na podzim roku 2011. Myšlenka neměla daleko k činu a tak se stalo, že jsem v lednu 2012 kráčela do školky s letáčky na nalákání předškoláků do nově vznikající družiny. Na první schůzku dorazily tři děti, což pro mě bylo velké zklamání. Spolu s dalšími vedoucími Bublin jsme se rozhodli nějakou dobu vytrvat. Neuteklo moc času a najednou dětí byla plná klubovna.

V prvním roce fungování Bublin chodilo 7 dětí a byl to rok testování - nás i dětí. Všichni jsme to zvládli v pohodě a tak jsme se rozhodli, že budeme pokračovat dál. V dalším roce jsme měli dětí dvakrát tolik a nebojím se říct, že všechny děti si skaut zamilovali. Všechny Bubliny vlastní skautské tričko a mohou na určitých akcích získat i pravý nefalšovaný skautský šátek.

Od začátku školního roku každý týden probíhají schůzky, na nichž si užijeme spoustu legrace. Především hrajeme hry, vyrábíme a tvoříme, učíme se nové věci jako například poznávání rostlin a zvířat či osvojování si jízdy na pramicích.

Co se týká tradičních akcí, tak s dětmi často jezdíme do bazénu. Dále se pravidelně zúčastňujeme odemykání a zamykání řeky Lužnice, což jsou tradiční symbolické přístavní akce, na kterých Bubliny mohou získat skautský šátek. Když venku začne být trochu teplo, trénujeme přespávání ve stanu. Tato akce je spojena s výletem například do ZOO, bazénu apod. a je podmínkou účasti na táboře. Jde o jakousi zkoušku dětí, zda zvládnou přespat ve spacáku ve stanu a bez rodičů.

O letních prázdninách Bubliny jako správní skauti vyrážejí na letní tábor. Sice ještě nejedou na celých 14 dní, ale zakusí, co to letní tábor doopravdy je. Bubliny jezdí v druhém červencovém týdnu na 3-4 dny a zapojí se do běžného táborového života.

Naše družina má vlastní pokřik:

Kdo jsme? Bubliny!
Co jsme? Bubliny!
PUF!

V současné době je družina určena pro holky a kluky předškolního věku a prvňáky.

Družina Bublin oficiálně spadá pod dívčí oddíl, jehož jsem kapitánka.

Pokud Vás naše družina pro děti předškolního věku a prvňáčky zaujala, neostýchejte se mi napsat.
Nebo mi můžete klidně napsat i jen tak.

Á-hoj, Lucie Kolářová - Lůča