Velikonoční víkendovka skautek

Stále se nám nedaří zachránit Julese a poslední stopy, které se nám podařilo objevit, vedly do souhvězdí Orla. A tak nezbývalo nic jiného než si zabalit na dlouhou cestu do vesmíru.

Pro výcvik na základně NASA, to abychom mohly bezpečně odletět, nám poskytla zázemí klubovna Turnovských skautů na ostrově, kde jsme měly výborné podmínky a prostředí na trénink stavu beztíže i studium znalostí z okruhu astronomie.

Páteční dopoledne bylo potřeba nakoupit zásoby potravin na celý náš pobyt na základně a uvařit. Odpoledne už jsme trénovaly pohyb a stravování ve stavu beztíže a dosed na měsíc. Protože jsme se snažily, aby to pro nás bylo co nejbezpečnější, trénink nejdříve proběhl na vajíčkách. Pro případ náhlých komplikací jsme si zopakovaly první pomoc a večer si zaslouženě došly do města na zmrzku.

Když už jsme se takhle vzdálily od domova, vydaly jsme se v sobotu projít po Hruboskalsku. Náš okruh přes Valdštejn po žlutý na Hrubou skálu a po červený zpět měl asi 14 km. Sobotní den jsme zakončily návštěvou Turnovské hvězdárny, kde jsme se seznámily s jejím vybavením (dávám tomu rok, maximálně dva a je z nás technickej oddíl!), pozorovaly noční oblohu, i když nám oblačnost nedopřála pohled na všechny souhvězdí, naučily jsme se rozeznat družici od letadla a letadlo od lampionu štěstí.

Po výcviku a návštěvě hvězdárny už jsme věděly vše, co jsme potřebovaly, a tak jsme nasedly do rakety, sdělily řídící desce, kam letět a úspěšně jsme přistály na Měsíci, kde se nám podařilo najít měsíční kámen, ve kterém byla ukryta mapa souhvězdí Orla.

A tam se vydáme příště.

                                                                                                                                                          Zuzka